niedziela, 20 września 2015

ZNAK - nowy ciekawy numer i kod rabatowy

Od pewnego czasu regularnie zaglądam do miesięcznika Znak (i to wcale nie dlatego, że pochodzę  z Krakowa!-;) Temat przewodni ostatniego wrześniowego numeru to  Bliskość rzeczy  - relacja człowiek przedmiot nie jest wcale jednostronna,  to nie tylko kupowanie, używanie, wyrzucanie. Rzeczy mają też swoje prawa, pamięć, zdolność sprawczą.
"Czy człowiek ma prawo absolutnie podporządkowywać sobie świat rzeczy?"W artykule "Dżepetto wystrugał Pinokia, a ten uczynił go człowiekiem" Marek Krajewski przekonuje, że z przedmiotami łączy nas bardzo bliska, intymna wręcz więź. To nie tylko tak, że otaczamy się przedmiotami, które do nas pasują, ale  te przedmioty kreują nas.

Ta relacja wymaga jednak od człowieka zaangażowania, popatrzenia na rzecz jak na partnera. Rzecz, przedmiot ma mieć znaczenie, w relacji z przedmiotem kształtuje się nasz styl. A styl to my. Nasza przestrzeń jest wynikiem dyskursu prowadzonego pomiędzy nami i przedmiotami.Albo kwestia minimalizmu, fetyszyzmu -  równie ciekawy dyskurs proponują Bjornar Olsen i  Katarzyna Prot-Klinger w rozmowach z redaktorami miesięcznika.

Fantastyczny artykuł o kiczu: Papierowi bandyci, papierowi zbóje - o braku uniwersalnej kultury, wyższej czy niższej. Czy kicz to szlachetny zbójca czy zły bandyta?

Na koniec z ciekawością przeczytałam wywiad z Janem Bajtlikiem  - znacie Typogryzmol?W numerze również recenzje książek, fragmenty opowiadań i inne ciekawe tematy (artykuł, który zmienia nasz obraz Gruzji: Jerzowo znów na zakręcie).

Warto dodać, że okładkę numeru narysował Dawid Ryski. Cały numer w odświeżonej, zmienionej formie, nowy layout otrzymała też strona internetowa miesięcznika.

Szczerze polecam nowy numer miesięcznika Znak- i mam dla Was niespodziankę, z kodem rabatowym

djakdesign

najnowszy numer kupicie w promocyjnej cenie 12,90 zł. Kod jest ważny do 30 września.
Zapraszam do lektury - dla wymagających!


*Post powstał we współpracy z wydawnictwem Znak.

1 komentarz:

  1. Świetnie! Dzięki za info :)
    Całość brzmi niezwykle zachęcająco, zwłaszcza że ostatnio dziwnie namiętnie ciągnie mnie do pozycji traktujących właśnie o relacjach rzecz-człowiek... ;)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze będą widoczne po zatwierdzeniu przez moderatora strony. Wszelkie ukryte reklamy, linki do stron nie będą widoczne- więc szkoda pisać takie komentarze, dziękuję, Agata