Co będzie modne w łazienkach w 2023?

Nowoczesny projekt łazienki 2023 to nie tylko miejsce na poranne rytuały, ale także cichy kącik, w którym można odpocząć po pracy, odstresować się lub wręcz poprawić sobie humor. Dlatego w 2023 szczególną uwagę zwraca się na wygodę i praktyczność. Co będzie modne w łazienkach w 2023?

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszych domach. Poza wyglądem wizualnym łazienki ważna jest również jej funkcjonalność oraz preferencje użytkowników. Dobór materiałów oraz mebli, które wykorzystamy, zależą od naszych upodobań. Łazienka inspiracje na rok 2023? Jest kilka nowinek, o których warto pomyśleć, zanim przystąpimy do remontu.

Trendy w kolorystyce łazienki 2023

Kolorystyka jest zawsze kwestią osobistych preferencji. Projekt modnej łazienki w 2023 roku będzie oparty na szlachetnych, przyjemnych dla oka naturalnych barwach. Można je podzielić na kilka grup:

 • Odcienie ziemi i piasku, do których należą wszystkie wariacje beżu, szarości, brązu od jasnego piasku do brązu z czerwonym odcieniem.
 • Naturalne żywioły, czyli: woda, ogień, powietrze. W gamie trendów 2023 znajdziemy: zielony, czerwono-pomarańczowy, niebieski i terakotę.
 • Minerały i klejnoty, a wśród najmodniejszych odcienie kamieni szlachetnych, takie jak niebieski, fioletowy, szmaragdowy, czerwień. Kolory te podkreślą optycznie wnętrze.

Aby naturalne odcienie nie wyglądały zbyt płasko, projektanci uzupełniają je wyraźnymi teksturami. Mogą to być zarówno oryginalne materiały, takie jak naturalny, kamienny zlew czy marmurowe płyty na ścianie, ale także i ich wysokiej jakości imitacje.

Łazienka inspiracje – duży format

Już w zeszłym roku płytki wielkoformatowe były jednym z głównych trendów w renowacji łazienek. W 2023 roku ten trend nie zamierza odpuścić.

Ceramika wielkoformatowa przedstawia dwie ważne korzyści:

 • Duży format wygląda minimalistycznie, monolitycznie i optycznie powiększa przestrzeń.
 • Z uwagi na fakt, że jest mniej fug, duże płytki są znacznie łatwiejsze w pielęgnacji.

Nie trzeba bać się dużych rozmiarów detali. W roku 2023 swobodnie można wybrać gres porcelanowy lub płytki w łagodnych odcieniach, gładkie lub z imitacją naturalnej faktury, aby dekoracja ścienna wyglądała solidnie i nie naruszała proporcji pomieszczenia.

Nie tylko ceramika

Wcześniej ceramika była jedyną opcją, ponieważ jako jedyna nadawała się do gorącego, wilgotnego pomieszczenia. Teraz jest wiele stylowych alternatyw:

 • Zmywalna tapeta
 • Farba odporna na wilgoć
 • Panele dekoracyjne

Na topie jest nadal wanna wolnostojąca i umywalki nablatowe oraz, co ciekawe, większym uznaniem cieszy się czarna armatura.

Łazienka inspiracje 2023? Postaw na nowe technologie

Nowe technologie na stałe wkroczyły w nasze życie, przez co wnętrzom zaczęto stawiać inne wymagania. Dlatego w łazience również atmosfera powinna być nie tylko stylowa, ale także tak wygodna. Za gładkimi liniami i piękną powierzchnią kryją się złożone inteligentne systemy i dziesiątki technologii niewidocznych na co dzień.

Wśród modnych nowinek na 2023 rok znajdziemy:

 • Bezdotykowe krany z czujnikiem .
 • Toalety z funkcją oszczędzania wody.
 • Systemy prysznicowe ze zdalnym sterowaniem.
 • Inteligentne sterowanie oświetleniem itp.

Modele technologiczne są droższe od standardowych, ale to inwestycja we własny komfort. Opłaci się, gdy tylko poczujesz, jak bardzo zmienią się wrażenia z korzystania z nowoczesnej łazienki.

Akcenty 2023 – lustra, tekstylia i dodatki

Lustro w łazience oprócz swojej głównej funkcji dodatkowo wizualnie rozszerza małą przestrzeń. W projektach łazienek w roku 2023 staje się ono centralnym elementem całej przestrzeni. W eksponowaniu lustra pomóc może nietypowy kształt, masywna lub jasna rama, podświetlenie LED, które jednocześnie zapewni dodatkowe oświetlenie punktowe.

W roku 2023 minimalizm jest obowiązkowy, dlatego odchodzi się od nadmiernej dekoracji. W łaskach projektantów pozostają tekstylia z naturalnych tkanin, delikatne i praktyczne koszyczki, organizery i dozowniki.

Redakcja djakdesign.pl