Filtry do nawilżaczy powietrza – czemu są ważne?

Od jakiegoś czasu nawilżacze powietrza cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, dzięki nim zyskujemy lepszą wilgotność w pomieszczeniach. Działanie urządzeń korzystnie wpływa na kondycję naszej skóry oraz dróg oddechowych. Nie zapominajmy jednak o nie dbać. Niezbędne będą do tego specjalne filtry.

Dlaczego powinniśmy zaopatrzyć się w filtry do nawilżaczy powietrza?

Filtry do nawilżaczy powietrza przede wszystkim pomagają nam dbać o dobrą kondycję wody w urządzeniu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że  powinno się ją wymieniać  minimum raz dziennie. W innym przypadku mogłyby pojawić się bakterie szkodzące naszemu zdrowiu. 

Na szczęście, filtry do nawilżaczy powietrza pomagają nam zachować nieskazitelny stan wody. Usuwają one mikroorganizmy i wapno z wody. Zapobiegają również uwalnianiu się kamienia do powietrza. Co więcej, dzięki filtrom nawilżacz jest bardziej wydajny. 

Jak dobrać filtry do nawilżaczy powietrza?

Często trafiamy na wiele modeli nawilżaczy powietrza oraz rodzajów filtrów. Jak więc wybrać odpowiedni filtr do nawilżacza powietrza? Łatwo poradzisz sobie z tym problemem! Zwykle na stronie sklepupod każdym drenem wymienione są kompatybilne z nim urządzenia

Nie musisz się obawiać, czy dobrze je dopasujesz. Jeżeli nadal masz wątpliwości, skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać idealny filtr do nawilżacza powietrza.

Jak dbać o filtry do nawilżaczy powietrza?

Pamiętajmy, że filtry ułatwiają nam czyszczenie wody, ale dzięki temu same się brudzą. Należy je zatem raz na jakiś czas umyć. Zanim to zrobisz, sprawdź w instrukcji, czy Twój filtr do nawilżacza powietrza można czyścić. Jeśli tak wyjmij go i mocz w wodzie przez około godzinę. Następnie wypłucz dokładnie pod bieżącą wodą. Poczekaj aż woda spłynie, ale nie wyciskaj jej! Może to spowodować uszkodzenie filtra, przez co nie będzie już tak efektywny. 

Jak często wymieniać filtry do nawilżaczy powietrza?

Częstotliwość wymiany filtrów do nawilżaczy powietrza  zależy między innymi od ich rodzaju oraz czasu eksploatacji. Zazwyczaj podaje się okres trzech miesięcy. Można to zrobić rzadziej, jeśli filtr nie był używany zbyt często i jego kondycja jest dobra. 

Należy jednak pamiętać, aby zmieniać je minimum raz w roku! Filtry zazwyczaj szybciej zużywają się w okresie zimowym. Przez ogrzewanie mieszkań, powietrze się szybko wysusza, więc potrzebuje częstszego nawilżenia. 

Czy jest jakaś alternatywa dla filtrów do nawilżaczy powietrza droższych marek?

Mamy dobre wieści –  tak! Co najważniejsze, ich jakość jest równie dobra, co popularnych marek takich jak Philips, Boneco, Honeywell i wielu innych. Oprócz  swoich właściwości plusem jest to, że zamienniki często są w dużo niższych cenach.

Redakcja djakdesign.pl