Jak stosować kolor petrol we wnętrzu?

Kolor petrol to bardzo tajemnicza nazwa. Jest to kolor, który jest połączeniem barwy niebieskiej z odrobiną zieleni. Niektórzy nazywają go kolorem benzyny. Jak wprowadzić go do naszych mieszkań, by były interesujące i niebanalne?

Z bielą mu do twarzy

Kolor petrol idealnie komponuje się z białymi wnętrzami. Ożywi je i jednocześnie ociepli.

Osoby, które lubią odważne rozwiązania mogą kolor petrol zastosować na ścianie. Warto jednak pamiętać, że nie może go być zbyt dużo w pomieszczeniu, gdyż stanie się ono przytłaczające. Kolor petrol na jednaj ścianie będzie wyglądał elegancko i interesująco.

Osoby, które lepiej czują się w stonowanych pokojach powinny wprowadzić go wyłącznie w dodatkach. Kolor petrol będzie świetnie wyglądał na fotelu wypoczynkowym, który stanie się najważniejszym elementem dekoracyjnym salonu. Można również zdecydować się na sofę w tym charakterystycznym kolorze. Trzeba jednak pamiętać, by reszta mebli była w stonowanych barwach. Świetnie będą wyglądały meble szare, beżowe lub w ciepłym brązie do kompletu.

W sypialni kolor petrol sprawdzi się na zasłonach. Poduszkach czy dekoracyjnym pledzie. Nie można również zapomnieć o niewielkich bibelotach dekoracyjnych. Kilka wazonów ustawionych na parapecie będzie wyglądało świetnie. Również świeczki w kolorze petrol idealnie będą pasowały do białej sypialni.

W połączeniu z brązem

Nasze mieszkania nadal bardzo często mają zachowawczą kolorystykę. Nadal często wykorzystujemy brązy oraz beże. Są to barwy bardzo bezpieczne, które są modne już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to szybko zmienić. Trzeba jednak sobie jasno powiedzieć. Są to pomieszczenia dosyć klasyczne, które potrzebują odmiany i ożywczego akcentu.

Kolor petrol świetnie łączy się z ciepłymi odcieniami drewna oraz beżem. Wystarczy wstawić szafę, fotel czy stolik w tym kolorze, by mieszkanie zyskało inny charakter.

Ściana w kolorze petrol będzie wyglądała bardzo elegancko, gdy połączymy ją z podłogą w jasnym kolorze drewna. Wnętrze jest eleganckie i bardzo interesujące. Jednocześnie drewno sprawia, że jest bardzo przytulne.

Złoto i styl vintage

Bardzo interesujące jest połączenie koloru petrol ze złotymi dodatkami. Jest to idealny zestaw do wnętrz w stylu vintage. Takie zestawienie barw sprawdzi się w salonie, łazience czy przedpokoju.

Do wnętrza w kolorze petrol warto dopasować fotele Chierowskiego, konsole na cienkich nóżkach czy wiekowy kredens. Takie wnętrze na pewno będzie wyjątkowo interesujące.

Złote dodatki mogą pojawić się w postać lamp stojących, żyrandola czy wazonów, które postawimy na stoliku czy komodzie.

W przedpokoju warto zastosować złote dodatki w postaci wieszaka na ciuchy, stojaka na parasolki czy kinkietów. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie ściany w kolorze petrol zaciemnią korytarz. Jasne drewno, beż oraz biel będą idealnym uzupełnieniem.

Wykorzystując petrol w łazience można złote dodatki zastosować jako krany czy kinkiety. Złota wanna wolnostojąca na lwich łapach w pokoju kąpielowym będzie wyglądała niesamowicie. Taka łazienka stanie się wyjątkowo interesująca i niebanalna.

Kolor petrol jest bardzo charakterystyczny. Należy go stosować umiejętnie i z wyczuciem. Należy również uważać, by kolor petrol na ścianach nie stał się zbyt przytłaczający. Warto pamiętać, że w małych pomieszczeniach należy go wykorzystać maksymalnie na jednej ścianie.

Wykorzystując petrol w dodatkach można pozwolić sobie na większą swobodę. Jest to kolor żywy, intensywny i bardzo interesujący. Dodatki będą wyglądały oszałamiająco. Mieszkanie stanie się dużo bardziej charakterystyczne i stylowe. Kolor petrol świetnie poradzi sobie z nudą klasycznych rozwiązań.

Redakcja djakdesign.pl