Jak włączyć płytę indukcyjną?

W dobrze wyposażonej kuchni nie powinno zabraknąć wszystkich podstawowych urządzeń, które pozwolą na swobodne wykonywanie codziennych czynności. Energooszczędna lodówka czy praktyczna i funkcjonalna kuchenka to tylko niektóre ze sprzętów, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej kuchni.

Kuchenka wolnostojąca czy do zabudowy – jak wybrać odpowiednią?

Na rynku istnieje szeroki wybór różnego rodzaju kuchenek – zakup konkretnego modelu będzie zależał między innymi od indywidualnych preferencji kupującego.

Jedną z kwestii, nad którą powinny zastanowić się osoby poszukujące idealnej kuchenki jest wybór pomiędzy modelem do zabudowy i modelem wolnostojącym. Kuchenka do zabudowy umożliwi bardziej spójne zagospodarowanie przestrzeni, pomoże również w stworzeniu niezwykle estetycznej i spójnej kompozycji.

Kuchenka wolnostojąca potrzebuje z kolei nieco więcej miejsca, a jej główną zaletą jest to, że wraz z piekarnikiem tworzy jedną bryłę o uśrednionych, standardowych wymiarach. W przypadku kuchenki pod zabudowę koniecznym okaże się oddzielne dokupienie piekarnika.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kuchenki?

Kuchenka powinna stanowić optymalne połączenie funkcjonalności i stylu, które pomoże w stworzeniu wygodnej i niezwykle efektownej przestrzeni. Wybierając idealną kuchenkę, oprócz osobistych upodobań, warto wziąć pod uwagę również czynniki takie jak wielkość czy ustawność urządzanej kuchni.

W małych pomieszczeniach o skomplikowanej bryle doskonale sprawdzą się kuchenki pod zabudowę, które pozwolą na efektywne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. W dużych kuchniach można pozwolić sobie na nieco większą dowolność, wybierając spośród nieco bardziej okazałych i zaawansowanych modeli.

Przy wyborze kuchenki warto zwrócić również uwagę na jakość urządzenia, starając się wybierać wyłącznie sprzęt od sprawdzonych i godnych zaufania producentów. W przypadku wyposażenia kuchni nie warto oszczędzać, gdyż bardzo często ryzykowne wybory mogą skutkować dużą awaryjnością i mniejszym bezpieczeństwem urządzeń.

Kuchenka indukcyjna – nowoczesne rozwiązanie dla każdej kuchni

Kuchenki indukcyjne to urządzenia elektryczne, których działanie opiera się na zastosowaniu miedzianych zwojów umieszczonych pod blatem. Prąd płynący przez miedziane cewki powoduje powstanie pola magnetycznego, które odpowiada z kolei za wytworzenie ciepła.

Kuchenka indukcyjna to niezwykle bezpieczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej nowoczesnej kuchni. Warto podkreślić jednak, że sprzęt zadziała tylko w połączeniu z naczyniami wykonanymi ze specjalnego materiału.

Sprzęt działający na indukcję bardzo często montuje się na przykład w mieszkaniach pozbawionych stałego przyłącza gazowego. Dodatkowo kuchenka indukcyjna posiada wiele zalet, do których można zaliczyć między innymi wysoką oszczędność, a także łatwość w konserwacji. Poza tym udowodniono również, że przygotowanie potraw na płycie indukcyjnej zajmuje mniej czasu, niż gotowanie na tradycyjnej kuchence.

Jak włączyć płytę indukcyjną?

Aby włączyć płytę indukcyjną, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk znajdujący się na panelu sterującym – umiejscowienie oraz wielkość przycisków może różnić się pomiędzy poszczególnymi markami czy modelami kuchenek.

W przypadku problemów ze zlokalizowaniem przycisku uruchamiającego płytę indukcyjną, koniecznym może okazać się bliższe zapoznanie z instrukcją dołączoną do urządzenia. Warto zaznaczyć również, że kuchenka zadziała dopiero w momencie postawienia na niej odpowiednio dopasowanych naczyń.

Redakcja djakdesign.pl