Jaki piekarnik pod zabudowę wybrać?

Gotowanie to dla wielu osób nie tylko obowiązek, ale i pasja. Takie osoby lubią rozwijać swoje umiejętności kulinarne, testować nowe przepisy, połączenia smaków czy odkrywać kuchnie całego świata. Jednak by rozwijanie naszej pasji w gotowaniu było możliwe, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, który pozwoli nam rozwijać swoja kreatywność i przygotowywać pyszne potrawy. Jednym z takich urządzeń jest piekarnik Samsung. To urządzenie, które dzięki swoim nowoczesnym funkcjom pozwoli Ci rozwinąć Twoje kulinarne skrzydła. Jednak jaki piekarnik pod zabudowę wybrać?

Piekarnik pod zabudowę i jego zalety

Kiedy urządzamy nową kuchnię, zwracamy uwagę na każdy szczegół. Dotyczy to także urządzeń i ich rozmieszczenia. Niektóre osoby zdecydują się na sprzęty wolnostojące, w tym piekarniki. Dla innych większe znaczenie ma bardziej jednolity styl i wykończenie, stąd ich wyborem okaże się piekarnik pod zabudowę. Piekarnik do zabudowy z termoobiegiem marki Samsung to sprzęt, który cechuje się zaawansowanymi rozwiązaniami, wysoką jakością wykonania oraz nowoczesnym designem, idealnym do każdej kuchni.

Ze względu na to, że piekarnik pod zabudowę zajmuje o wiele mniej miejsca niż modele wolnostojące, okaże się świetnym rozwiązaniem również w przypadku mniejszych kuchni. Warto mieć na uwadze, że piekarniki Samsung zostały zaprojektowane z myślą zarówno o osobach, którym zależy na przygotowywaniu prostych i nieskomplikowanych posiłków, jak i tych, które rozwijają swoje kulinarne umiejętności i przenoszą je na nowy poziom.

Piekarnik pod zabudowę – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeśli rozważasz wybór nowoczesnego piekarnika pod zabudowę Samsung, w pierwszej kolejności określ, w jakim celu i jak często będziesz z niego korzystać. Wbrew pozorom, jest to istotne kryterium wyboru. Warto mieć na uwadze, że piekarniki Samsung zostały wyposażone w wytrzymałe wnętrze, pokryte emalią ceramiczną, które jest łatwe w czyszczeniu i antybakteryjne. Oprócz tego posiadają prowadnice teleskopowe, które znacznie ułatwiają wyjmowanie dań z piekarnika, jednocześnie dbając o nasze bezpieczeństwo. 

Wybrane modele piekarników Samsung posiadają także wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu można nimi sterować i monitorować pracę z poziomu smartfonu przy pomocy aplikacji SmartThings*.

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać?

Piekarnik parowy, piekarnik do zabudowy z termoobiegiem – który z nich będzie odpowiedni? Wszystko tak naprawdę zależy od naszych potrzeb. Warto też zwrócić uwagę, że pod względem rozmiarów piekarniki Samsung dzielimy na kompaktowy i standardowy. Pojemność piekarnika kompaktowego wynosi 50 litrów, natomiast standardowego od 70 do 76 litrów. 

Jeśli natomiast chodzi o dostępne funkcje i technologie, możemy wybrać piekarnik Samsung z funkcją mikrofali, piekarnik z funkcją gotowania na parze, a także Dual Cook, który pozwala na pieczenie dwóch różnych potraw jednocześnie. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Wymaga dostępu do sieci bezprzewodowej, konta Samsung Account i aplikacji Samsung SmartThings. Aplikacja Samsung SmartThings działa z systemem operacyjnym Android 8.0 (Oreo) lub nowszym, który jest zoptymalizowany pod kątem smartfonów firmy Samsung. Ta aplikacja obsługuje również system iOS 13 lub nowszy dla modeli iPhone’a. Aplikacja SmartThings jest dostępna w sklepie App Store i Play Store.

Redakcja djakdesign.pl