Lampa pająk aranżacje i inspiracje

Lampa pająk to absolutny must have ostatnich sezonów, który powszechnie spotykany jest w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Można ją zatem zobaczyć zarówno w przypadku mieszkań, jak również biur czy restauracji. Stanowi ona bowiem nie tylko dobre źródło światła, ale również produkt niezwykle estetyczny. Lampa pająk aranżacje i ciekawe inspiracje.

Lampa pająk

Specyficzna nazwa lampy nawiązuje do jej unikalnego wyglądu. Lampa składa się bowiem z długich przewodów, które mogą być dowolnie podwieszone do sufitu i zakończone są żarówkami pozbawionymi kloszy. Co ważne, takie nowoczesne i efektowne lampy mogą być z powodzeniem umieszczane nie tylko w salonie, ale również w sypialni czy kuchni. W tym przypadku, podwieszona nad stołem lampa zapewnia dostatecznie dużą ilość światła każdemu z domowników.

lampa pająk

Lampa pająk aranżacje

Lampa pająk to kwintesencja stylu loftowego. Łączy ona bowiem w sobie prostotę wykonania i swoisty minimalizm z oszałamiającym wyglądem. Warto dodać, że w sprawiającym wrażenie surowego stylu loftowym wszystkie elementy są staranie przemyślane i dobrane z troską o zachowanie harmonii wnętrza. Ponadto, lampa pająk pozwala puścić wodze fantazji podczas jej wieszania. Przewody mogą się bowiem znajdować tuż pod sufitem, jak również swobodnie zwisać ku podłodze. Ostateczna forma lampy zależy zatem jedynie od kreatywności właściciela. Montaż lampy nie jest skomplikowany. Zazwyczaj główny element mocujący zawiesza się na suficie centralnie, zaś przewody przytwierdzane są za pomocą niewielkich haczyków. W tym przypadku rozmieszczenie haczyków jest dowolne i zależy od ilości dostępnego miejsca. Jak wspomniano powyżej, tego typu lampa zazwyczaj wieszana jest nad stołem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, żeby tego typu ozdobę powiesić nad kanapą lub łóżkiem. Ramiona lampy można również ozdobić grubym sznurem, łańcuchem lub fragmentami siatki.

Lampa pająk rodzaje

Oferowane w sprzedaży lampy mogą różnić się pomiędzy sobą ilością przewodów, czyli swoistych ramiom. Lampy mogą posiadać trzy, pięć lub sześć przewodów o różnej długości. Ponadto, w zależności od bardzo indywidualnych upodobań oraz stylistyki danego wnętrza można wybierać modele lamp posiadające jedynie żarówki lub też wyroby z ozdobnymi abażurami. W tym przypadku zdecydowany prym wiodą druciane klosze, które swoim wyglądem przypominają nieco klatkę i idealnie wpisują się w styl industrialny. Lampa pająk nieodzownie kojarzy się z kolorem czarnym. Nie należy jednak zapominać o tym, że w szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty w bogatej gamie kolorystycznej.

lampa

Wybór koloru w główniej mierze zależy od aranżacji danego wnętrza. Należy również pamiętać o tym, że w przypadku jasnych sufitów białe lampy będą się z nimi zlewać, natomiast kolorowe – mocno odznaczać. W tym przypadku, warto zrezygnować z nadmiaru innych dodatków, aby nie stworzyć nieestetycznego efektu przeładowania przestrzeni. Warto dodać, że biała lampa to delikatny element dekoracyjny, podczas gdy odcienie złota, miedzi czy srebra są zdecydowanie mocniejsze. Lampy czerwone, niebieskie czy żółte mogą zaś być ciekawą ozdobą w pokoju dziecka.

Koszt

Ceny lamp zależą przede wszystkim od ich wielkości oraz rodzaju elementów wykończeniowych. Koszt tego typu oświetlenia waha się zatem w przedziale od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Osoby, które pragną ograniczyć koszty, a mimo chcą się cieszyć się taką unikalną lampą, mogą się pokusić o jej samodzielne wykonanie. Potrzebować one będą podsufitówkę, przewody, haczyki oraz zapał i wyobraźnię. Ponadto, muszą one posiadać choć minimalną wiedzę na temat tego w jaki sposób należy prawidłowo połączyć poszczególne elementy lampy.

Redakcja djakdesign.pl