Nowy Rok – nowa aranżacja. Jak odmienić sypialnię w 5 krokach i za niewielkie pieniądze?

Nowy Rok to czas zmian i nowych pomysłów. Często z tej okazji składamy przyrzeczenia, z których już po tygodniu nie ma nic bądź je zapominamy. Dlatego też zamiast znowu oszukiwać się, że rzuci się palenie czy przestanie jeść tyle słodyczy, zdecydowanie lepiej postawić na coś innego, a mianowicie z okazji Nowego Roku warto złożyć postanowienie, że wykona się nową aranżację sypialni. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, jak zrobić to w 5 krokach i to za niewielkie pieniądze.

Krok pierwszy: remont

Na początek należy odświeżyć całe pomieszczenie, ale w sumie nie jest to trudne. Przyda się biała farba, nieco chęci i jeszcze więcej zapału, ale efekt jaki się osiągnie jest świetny. Swoją drogą białe ściany pasują do każdego stylu aranżacji i w każdym wydaniu prezentują się świetnie. A gdy ściany są już pomalowane, to warto ocenić jeszcze stan techniczny mebli czy łóżka. Jeżeli meble mają nieco uszkodzoną strukturę bądź zwyczajnie ich estetyka pozostawia wiele do życzenia, to wcale nie trzeba kupować nowych, lecz wystarczy tylko zdecydować się na odświeżenie i nadanie im efektu wow. Jak to zrobić? Cóż, wystarczy tylko oczyścić ich powierzchnię, pozbyć się nierówności, a na końcu tylko przykleić okleinę meblową. Tutaj do wyboru macie wiele rodzajów. My polecamy Wam np. białą na wysoki połysk, która idealnie będzie wpisywać się w stylistykę glamour, a przy tym sprawi, że Wasze wnętrze będzie zachwycać. Tutaj musicie też wiedzieć, że takie rozwiązanie sprawdzi się nawet, gdy kubatura pomieszczenia nie jest duża. Skoro meble już odświeżone, to czas odświeżyć ramę łóżka, co także nie jest trudne jeżeli rama jest drewniana. Wtedy wystarczy tylko pomalować ją na inny kolor po wcześniejszym oszlifowaniu.

Krok drugi: oświetlenie

Czasami małe zmiany dają duże efekty i na pewno tak jest w tym przypadku. Otóż wystarczy zadbać o właściwe oświetlenie, by już uzyskać ciekawy efekt. Wbrew pozorom wcale w Waszej sypialni nie musi znaleźć się wielki żyrandol z kryształkami. Wystarczy tylko stylowy plafon i już efekt wow gwarantowany. Zadbajcie jeszcze o samo źródło światła i poza tym, że powinno być ekologiczne, liczy się również jego barwa. Jeżeli chcecie dodać sypialni więcej ciepła i przytulności, to koniecznie powinniście postawić na ciepłą barwę światła.

Krok trzeci: dodatki

Dodatki tworzą klimat i to kolejny fakt niezaprzeczalny. Jednocześnie wcale nie muszą być drogie, by były stylowe. Tutaj mamy na myśli choćby antyramy. Są one efektowne, ale też modne i zwyczajnie uniwersalne. Otóż w takich antyramach nie musicie wcale umieszczać tylko zdjęć, a wręcz przeciwnie, warto umieścić w nich plakaty ze złotą nicią. Tutaj macie link do antyram (klik i gotowe). Polecamy Wam umieszczenie ramek na jednej ze ścian. Mogą znaleźć się w równym rzędzie obok siebie, ale możecie też postawić na nieco więcej finezji i oryginalności. W takim przypadku wystarczy tylko zawiesić je nierówno. Dobrze prezentują się nad komodą, choć mogą stanowić tło dla ramy łóżka.

Krok czwarty: dekoracyjne poduszki

Spanie i wypoczynek w pięknym i stylowym wnętrzu są jeszcze przyjemniejsze i nie ma co tego ukrywać. Dlatego też nie warto z tego rezygnować, tym bardziej, że wystarczą tylko małe zmiany. Otóż na pewno należy postawić na stylową pościel i tutaj mamy na myśli tę wykonaną z bawełny ekologicznej ze wzorem typu ornament. Następnie należy zakupić kilka poduszek i oblec je dekoracyjnymi poszewkami. Możecie również wybrać te utrzymane w glamour. Polecamy Wam poduszki w różnych rozmiarach, dzięki temu uzyskacie jeszcze lepszy efekt.

Krok piąty: optyczne powiększenie przestrzeni

Jeżeli często narzekacie, że Wasza sypialnia jest mała i niezbyt przestronna, to owej przestronności możecie jej nadać poprzez proste triki. W tym przypadku wystarczy tylko na ścianie zawiesić lustro w dekoracyjnej ramie. Dodatkowo można też postawić na małe szklane naklejki, które pozwolą na uzyskanie jeszcze lepszego efektu. Nie zapomnijcie, aby wybierać jasne kolory dodatków. Obok łóżka umieśćcie zaś dywan, który tworzy efekt 3D. Gwarantujemy, że efekt przerośnie Wasze oczekiwania.

Redakcja djakdesign.pl