Odkurzacz jaki wybrać – o czym pamiętać przy zakupie odkurzacza?

Dobór odpowiedniego sprzętu AGD w znacznym stopniu ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków. Jednym z podstawowych urządzeń, którego nie może zabraknąć na wyposażeniu mieszkania jest funkcjonalny i łatwy w obsłudze odkurzacz.

Najpopularniejsze rodzaje odkurzaczy

Wśród modeli odkurzaczy dostępnych na rynku można wyróżnić kilka, które cieszą się szczególnie dużym powodzeniem. Wśród najczęściej wybieranych modeli można znaleźć między innymi tradycyjne odkurzacze na worki – sprzęt tego typu zbiera zabrudzenia do specjalnie przystosowanych worków, wykonanych najczęściej z płótna lub papieru.

Oprócz odkurzaczy workowych dużą popularnością cieszą się także modele bezworkowe, zwane inaczej cyklonowymi. Odkurzacz ten zbiera zanieczyszczenia do plastikowego pojemnika, co eliminuje tym samym konieczność zakupu i wymiany worków.

W ostatnich latach coraz większe uznanie zdobywają sobie także odkurzacze pionowe. Producenci rozwiązań tego typu prześcigają się w optymalizowaniu różnych funkcji, tak aby uczynić pionowy odkurzacz jeszcze bardziej wygodnym i poręcznym. Bardzo często odkurzacze pionowe występują również w bezprzewodowej wersji – rozwiązanie to pomaga w dotarciu nawet w najbardziej niedostępne zakamarki domu czy mieszkania.

Roboty sprzątające – skuteczny sposób na szybkie porządki

Roboty sprzątające to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób – urządzenia te swą dużą popularność zawdzięczają przede wszystkim dużej wygodzie sprzątania.

Nowoczesne technologie umożliwiają wyposażenie sprzątających robotów w funkcje i czujniki, które pozwalają na niezwykle dokładne oczyszczenie sprzątanych powierzchni. Dodatkowo najnowocześniejsze modele są wyposażone także w system planowania, dzięki któremu można ustalić tryb czyszczenia oraz dokładny czas, w którym odkurzacz powinien rozpocząć sprzątanie.

Warto pamiętać o tym, że automatyczne odkurzacze cechują się niższą mocą ssania niż tradycyjny sprzęt – regularne odkurzanie pomaga jednak w zachowaniu czystości i systematycznym usuwaniu kurzu oraz różnego rodzaju drobnych zanieczyszczeń.

Odkurzacz jaki wybrać – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Osoby noszące się z zamiarem zakupu odkurzacza koniecznie powinny pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Pierwszą z nich jest dopasowanie mocy sprzętu do potrzeb oraz oczekiwań kupującego.

Moc ssania odkurzacza to wskaźnik, który będzie uzależniony między innymi od budowy odkurzacza, rodzaju filtrów czy rozmiaru oraz kształtu łopat. W przypadku odkurzacza do użytku domowego wystarczy sprzęt o mocy ssania równej 400-500 W.

Dodatkowo przy zakupie odkurzacza warto zwrócić uwagę również na poziom hałasu generowanego przez dane urządzenie. Nowoczesne odkurzacze korzystające z najnowszych zdobyczy technologii są zdecydowanie bardziej przyjazne i cichsze niż sprzęt sprzed kilku lat. Cichy odkurzacz pomoże w sprawnym i przyjemnym wykonaniu domowych obowiązków, nie zakłócając przy tym spokoju domowników.

Klasa energetyczna odkurzacza – jak wybrać najlepszy sprzęt?

Klasa energetyczna odkurzacza to wskaźnik, który informuje o zapotrzebowaniu i wydajności energetycznej danego urządzania, innymi słowy informacja ta określa ilość pobranego prądu odpowiadającą za rzeczywistą pracę sprzętu.

Zużycie energii określa się w skali od A+++ do D – literka D oznacza w tym wypadku najmniej wydajne i mało energooszczędne urządzenia. Kwestia energooszczędności jest niezwykle ważna, gdyż pozwala nie tylko zadbać o środowisko, ale przyczynia się także do znacznego ograniczenia opłat związanych z eksploatacją sprzętu.

Redakcja djakdesign.pl