Zielona komoda – interesujący mebel do salonu, pokoju dziecka i do przedpokoju

Komoda to mebel, który musi znaleźć się w każdym wnętrzu. Dzięki niej w pokoju zapanuje porządek. Zieleń jest kolorem, który coraz śmielej wprowadzamy do naszych mieszkań. Jak zaaranżować zieloną komodę w salonie, pokoju dziecka czy w przedpokoju?

Butelkowa zieleń w salonie

Kolor butelkowej zieleni przypomina mroczny las, soczystą łąkę oraz szmaragd. Wprowadzając go do pokoju dziennego zyskamy elegancki i bardzo gustowny wystrój.

Zielona komoda pięknie będzie wyglądała na tle białej ściany. Jest to propozycja dla tych osób, które cenią sobie klasyczne kolory we wnętrzu, a mieszkanie mają umeblowane minimalistycznie. Do pokoju warto również wprowadzić inne meble w zielonym kolorze. Sofa, fotel wypoczynkowy czy puf pozwolą stworzyć spójną kompozycję.

Ciemno zielona komoda będzie pięknie wyglądała na tle ściany z białej cegły. Taki wystrój sprawdzi się w mieszkaniu w stylu industrialnym. Warto pamiętać, że ciemna zieleń pięknie wygląda w połączeniu z jasnym drewnem. Warto to wykorzystać i w salonie zrobić podłogę z jasnych desek. Kontrast sprawi, że pokój nie będzie wydawał się ciemny i ponury.

Ciemno zielona komoda będzie świetnie pasowała do salonu w stylu skandynawskim. Warto wybrać komodę, która ma zielone drzwi oraz boki, a drewniany blat. Bardzo interesujące połączenie.

Wybierając komodę do salonu należy zwrócić uwagę, by była wyposażona w szafki oraz szuflady. W szafkach można przechowywać koce oraz pościel. Szuflady są idealne na obrusy, dokumenty czy drobiazgi, których zawsze jest dużo w mieszkaniu.

Do salonu w stylu skandynawskim będzie pasowała zielona komoda z półkami. Można na nich postawić wiklinowe koszyki, które idealnie będą komponowały się ze stylem scandi.

Zieleń w pokoju dziecka

Pokoje dzieci powinny być kolorowe i radosne. Warto wybierać kolory jasne, które rozświetlą pokój.

Zielona komoda sprawdzi się również w pokoju naszego malucha. Warto jednak zwrócić uwagę, by nie była to ciemna, butelkowa zieleń lecz kolor młodej trawy. Nasycona zieleń będzie świetnie pasowała do pokoju dziecka.

Zieloną komodę można połączyć z szafą, która ma zielone drzwi. Dla osób, które cenią bardziej stonowane barwy idealne będą meble z jasnego drewna. Zielone meble będą bardzo ciekawie wyglądały, gdy dopełnieniem barw będzie pomarańcz lub jasny błękit. Pokój w tak radosnych kolorach spodoba się każdemu dziecku.

Przedpokój – wizytówka domu

Przedpokój to pierwsze miejsce, które widzi każdy, kto nas odwiedza. Koniecznie trzeba zadbać, by był elegancki i gustowny.

W dużych przedpokojach, które nie są zbyt wąskie warto zadbać, by pojawił się nie tylko niezbędny wieszak na ubrania oraz szafa, ale również meble, które sprawią, że korytarz stanie się charakterystyczny i niebanalny.

Bardzo ciekawym meblem, który sprawdzi się w przedpokoju, jest komoda. Ciemnozielona komoda w przedpokoju będzie pięknie wyglądała na tle białej ściany. Warto również jedną ze ścian pomalować na zieleń identyczną z kolorem komody. Do takiej aranżacji przedpokoju będą pasowały białe drzwi.

Zielona komoda to idealny mebel, by ustawić na nim ozdobne lampy stołowe, wazon lub dekoracyjną misę. Wybierając dodatki warto zwrócić uwagę na złoty kolor. Przedpokój, w którym będzie dominowała ciemna zieleń oraz złoto będzie wyglądał niezwykle ekskluzywnie.

Wykorzystując w przedpokoju ciemną zieleń należy zadbać, by podłoga była w kolorze jasnego drewna, które ociepli przestrzeń. Dzięki temu korytarz będzie subtelny i elegancki.

Sprawdzą się również białe kafle na podłodze, które będą współgrały z klasycznym wystrojem. Do mieszkania w stylu industrialnym idealne będą białe kafle z czarnym, subtelnym nadrukiem.

Redakcja djakdesign.pl